Alan Adı Temizleyici

Gezdiğiniz web sayfalarında, e-potanızda, paylaşımlarınızda, açık arttırma listelerinde kısacası bir alan adı takipçisinin günlük yaşamında alan adı içeren listelerle karşılaşması kaçınılmazdır. Bu listeler genelde karışık bir haldedir, oysaki biz sadece alan adlarına bakıp beynimizdeki anahtar kelime veritabanı ile karşılaştırıp değerlendirme yaparız. Hal böyleyken bu listeleri ayıklamak büyük zaman kazandıracaktır.

Domain Cleaner” basit ve ücretsiz alan adı temizleme aracı olarak bir çok alan adı takipçisi tarafından kullanılmaktadır. Kullanımı oldukça olan bu araç 2 şekilde çalışmaktadır. İsterseniz elinizdeki listeyi aracın sorgu bölümünü yapıştırabilir isterseniz de aracın URL bölümüne ayıklanmasını istediğiniz web sayfasının adresini yazabilirsiniz.

Bu araç başlangıç seviyesindeki alan adı takipçileri için yeterli olacaktır. Fakat alan adı takip işleriniz biraz daha kompleks bir hal aldığında bu aracın sizin gerekliliklerinize göre tasarlanmış olanı gerekecektir. Benim alan adı temizleme aracım piton tabanlı olup konsolda çalışmaktadır. Şu an paylaşmayı düşünmüyorum fakat ilerleyen günlerde belki…

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir