Alan Adımı Niçin Satamıyorum?

Bu konuda bir çok neden sayabiliriz. Fakat benim size aktaracaklarım, sıkça rastlanılan “ortak nedenler”.

Hedef elbette karlı bir şekilde satışı tamamlamak. Fakat hedefe ulaşmak çok kolay olamayabiliyor. “Niçin satılmıyor” sorusunun yanıtını bulmak sizi satışa daha çok yaklaştıracaktır.

Gerçekçi Fiyatlandırma Hataları
Alan adınıza değer biçerken nesnel davranamaz, duygusal bir bağ kurar ve hatalı tespitler yaparsanız gerçekçi bir fiyatlandırma yapmış olmazsınız. Bu da; doğru fiyatlandırma yapana kadar alan adınızı satamayacağınız anlamına gelmektedir.

Pazarlık Yapılamaz Olmanız
Ticaretin doğasında pazarlık vardır. Satıcı olarak alan adını kaç paraya aldığınızı, kaça satmak istediğinizi ve kaç para kar etmek istediğinizi bilmektesiniz fakat alıcıya tek fiyat geçip pazarlığa kendinizi kapatırsanız satış şansınız düşmektedir. Bu durumdan ötürü “Heman Al” satış türlerini pazarlığa açmak için AlanAdlari.com’a “Teklifli Hemen Al” satış türü eklemiştik.
Pazarlığa açık olmak, aklınızdan geçmeyen bir fiyata alan adınızı satmanız lazımdır anlamına getirilmemeli. Elbette kafanızdan geçen rakama satmaya çalışmalısınız fakat potansiyel alıcıları dinlemek ve pazarlığa oturmak satış şansınızı arttıracaktır.

Satış için Doğru Zaman Değildir
Alıcılar satın alım öncesi mutlak bir pazar araştırması yaparlar ki alan adı alımlarında içerisinde oldukları sektörde alan adı aldıkları için zaten pazar durumunu biliyorlardır. Satıcı olarak bunu siz de takip etmelisiniz.
Siz satmak için hazır olabilirsiniz ama piyasa almak için hazır olmayabilir.

Proaktif Değilsinizdir
Alan adınızı satışa çıkarttığınızda eğer daha evvel almak istemiş olan birileri varsa onları bilgilendirmelisiniz. Akabinde potansiyel alıcıları tespit ederek onlara eposta, faks (evet yanlış okumadınız faks. Ülkemizde 2 Milyon KOBİ bulunmakta ve hala faks ile iletişim kurulabilen 10binlerce firma var) ve telefon vasıtasıyla ulaşmalı ve alan adının AlanAdlari.com üzerinden güvenli bir şekilde satın alınabilir olduğunu bildirmelisiniz.
Bunun yanısıra, Twitter, Facebook ve blogunuzdan çevreniz ile paylaşmanızda büyük fayda bulunmaktadır.

Share

Girişimlerde Alan Adının Önemi

Twitter, FourSquare, Zynga, KickStarter, Delicious, SoundCloud, Tumblr, FeedBurner, Clickable, Meetup gibi hepimizin yakından bildiği ve kullandığı birçok girişimin yatırımcısı  Fred WilsonTüketiciler için web hizmetleri oluşturmak ve başlatmak için bir alan adının çok önemli olduğuna inanıyorum. Bu kesinlikle bizlerin yatırım yaparken ya da yatırım sonrası şirketlerle çalışırken üzerinde çok düşündüğümüz bir şey”, diyor. Çok da doğrudur, ama neden bu kadar önemlidir bu “alan adı” meselesi?

İşte ben bu yazıda alan adı meselesinin neden önemli olduğunu anlatmaya çalışacağım. İnternet dünyası, yani dijital âlem, özellikle e-ticaret söz konusu olduğunda hâlâ pek tanıdık bir alan değil. Bu yüzden, dijital dünyayı anlatırken hep yaptığım gibi, dijital örneklemeler yerine gerçek dünyadan gerçek örnekler vermek istiyorum.

İşte bu bağlamda, bir girişimci düşünelim. Girişimcimiz bir bisikletçi olsun mesela. İlk olarak ne yapar? Buyurun, birlikte bakalım:

Girişimci, bisiklet satmak için bir dükkân açmaya karar verir ve ilk adım olarak bisikletleri tedarik edeceği kanalları ayarlar. Sırada dükkânın hangi semt, cadde ve sokakta yer alacağı kararı vardır. Kuşkusuz her girişimci, bulunduğu şehrin en işlek yerinde dükkân açmak ister. Eh, takdir edersiniz ki, işlek bir caddedeki bisikletçinin, ara sokaklarda çalışan bir bisikletçiye göre başarılı olma ihtimali çok daha yüksektir. (Tabii bu ara sokakta açılan dükkânların başarısız olacağı şeklinde algılanmamalı:) Bir caddenin işlek olması, o caddeye insan trafiği sağlayan merkezlerin yakın olması ve kolay ulaşılabilir olmasıyla ilgilidir. İşte, işlek bir caddede yer alan iyi tasarlanmış bir mağazanın dijital ortamdaki karşılığı, doğru seçilmiş, hedefe yönelik jenerik bir alan adıdır.

Ancak girişimcimiz, istekleri bir yana, bütçesi doğrultusunda hareket edip, buna en uygun yeri seçmek zorundadır. Bu bağlamda alan adına, bütçesine göre karar vermek durumundadır. Bütçesi müsaitse “Bisiklet.com” gibi bir alan adı alır ve bisiklet arayan herkesin mutlaka tıklayacağı (yani mağazanın önünden mutlaka geçeceği) bir “dükkân”a sahip olmuş olur. “Bisiklet.com”a erişmesi mümkün değilse, mesela Bisikletci.com, Bisikletim.com da “işlek bir dükkân”dır. Bütçe kısıtlıysa, mesela eBisiklet.com caddenin bir arka sokağında işe başlamak anlamında tercih edilebilir. Girişimcimiz, “ben minimum bütçeyle işe başlayacağım” diyorsa, o zaman 15 TL verip OkanBisiklet.com gibi daraltılmış bir alan adı ile işe başlayabilir. Bu, yine reel dünyadan yola çıkarsak, pek de işlek olmayan bir ara sokakta işini iyi yaparak bilinirliğini artırma hedefine benzer. Bazen hiç de beklemediğiniz bir ara sokakta çok iyi bir bisikletçi bulabilirsiniz tabii ama çoğunluk bisiklet almak için cadde üzerine dizilmiş mağazalara gider.

Ama girişimcimizin fazla üzülmesine de gerek yoktur, çünkü işini büyüttükçe “ara sokaktaki dükkânını” işlek caddeye taşıma, yani mevcut markasına daha fazla trafik çekmek için jenerik bir alan adı alma ve markasına sınıf atlatma imkânı her zaman vardır. Zaten nasıl ki reel dünyada arka sokaktan işlek çarşıya geçmek ana hedefse, dijital alanda da iyi bir alan adı, rekabet açısından son derece stratejik bir hamledir. Çünkü ilerleme hedefi olmayan bir işletme, zamanla rekabet gücünü kaybeder.

Al Ries şöyle der: “Bir marka inşa etmenin yollarından birisi de daha iyi bir isme sahip olmaktır. Tüm diğer faktörler eşitken daha iyi isimli bir marka liderliği kapacaktır.

Bu konuya ilişkin güncel birkaç örnek verelim:

Dropbox, işe GetDropbox ile başlıyor. Yatırım alınca DropBox.com’a geçiyor.

Box, işe Box.net ile başlıyor, büyüyünce Box.com’u yaklaşık 1 milyon dolara satın alıyor.

Del.icio.us yatırımdan sonra Delicious.com’a geçiyor.

Aynı şekilde PlayFourSquare.com ile işine başlayan FourSquare da yatırım sonrası FourSquare.com’u satın alıyor.

Bu alımların ana sebebi ara sokakta olan dükkânı en işlek caddeye taşımaktır.

Peki, işlek caddede yer alan bir dükkân, yani iyi bir alan adı nedir?

İyi bir alan adı, akılda kalıcı, kolay anlaşılır, kısa ve belirleyici olandır. (Tıpkı, reel dünyada kısa, akılda kalıcı marka adlarının tercih edilmesi gibi.) Böylece bilinirlik ve prestij getirerek daha çok müşteri ve kazanç sağlayacaktır. Kullanıcıya güven verecek, satışların artmasına katkıda bulunarak rekabet avantajı sağlayacaktır.

Elbette bazı durumlarda dükkân lokasyonunun pek önemi yoktur. Örneğin Google, ileri derecede teknoloji kullanarak çok önemli bir yenilik getirmiştir ve/veya yüksek sermayeye sahiptir. Bu duruma yerel örnekler de verebiliriz: Trendyol.com, Limango.com gibi.

Alan adı meselesinin önemini, reel olarak kafanızda yeterince canlandırabildiğimi düşünüyorum.

Şimdi gelelim, neden iyi bir alan adına sahip olmamız gerektiğinin bilimsel açıklamasına:

Beynimize gün içerisinde sayısız uyarıcı sayesinde sayısız bilgi giriyor ve çok fazla veri depoluyoruz. Beynimiz, gün içinde karşılaştığı tüm bu uyarıcıların yaydığı bilgilerin hepsini canlı tutsa, kısa zamanda kapasite aşımı yaşar, sağlıksız hale gelir. Bu yüzden, beynimizin sadece ilgimizi çeken, bize şu veya bu şekilde hitap eden şeyleri akılda tutma gibi bir “filtre” özelliği var. Bu sayede, bizler bir alan ile ilgili sınırlı sayıda markayı hatırlayabiliyoruz. Bunlar da, kuşkusuz bir şekilde bizim ilgimizi çeken, ilgi alanımıza giren ürünler oluyor.

Kısa dönem hafıza kapasitemiz 7 ± 2 yani: Mesela size desem ki, “Bana bildiğiniz spor ayakkabı markalarını sayın”, piyasada 300 marka varsa, 10 tanesini ancak sayabilirsiniz. Hatırladıklarınız, ya ilginizi çekmiştir ya da herhangi bir deneyim edinmişsinizdir vb. Hatırlayabildiklerimiz, mesela ayakkabı değil de, avcılık malzemesi gibi spesifik alanlarda daha da azalmaktadır.

Her firmanın hayali, kendi markasını o alanı/ürünü tanımlayan marka haline getirmektir:

Kâğıt mendil dendiğinde Selpak, tıraş bıçağı dendiğinde Gilette, baş ağrısı ilacı için Aspirin, kolalı meşrubat için Coca cola ve kahve dendiğinde Nescafe akla geldiği gibi…

Firmalar bu hedeflerine ulaşmak için ciddi miktarlarda pazarlama (tanıtım, müşteri memnuniyeti vs) harcaması yaparlar. İşte jenerik bir alan adı, işe hayal edilen bu konum ile başlanmasını sağlar. Elbette bu her şey demek değildir ve bu konumda tutunabilmek için muazzam çaba sarf etmek gerekir.

Jack Trout, “Alabileceğimiz en önemli pazarlama kararı bir ürüne koyacağımız isimdir. Pazar payı, ürünün özelliklerinden çok markanın tüketicilerin zihinlerdeki gücü üzerinde yükselir. Uzun vadede bir marka, daha kaliteli bir ürün değil, daha kaliteli bir isimdir” der.

Bu noktaya kadar reel yaşamla dijital alandaki benzerlikleri göstererek ilerledik. Ama dijital alanın, önemli bir avantajı var ki zaten bu özelliği, onu çok kısa sürede tüm dünyada yaygın hale getirdi.

Reel yaşamda bütçesi yetmediği için dilediği yerde dükkân açamayan girişimciler var fakat iş, alan adlarına geldiğinde bu kural tam anlamıyla geçerli değil. Bütçenizin yettiği -ama yine doğru seçilmiş- alan adını alıp işe iyi bir noktadan başlama fırsatınız var. İnternet bunu hepimize sunuyor. Yaptığınız işi akıllıca tasarlayarak, doğru bir mantık ve enerjiyle yürüterek başarılı olma olasılığı, reel hayatta çok düşük ama internette hiç de azımsanmayacak oranda başarı öykülerine rastlıyoruz.

Sonuç mu? Benim girişimcilere tavsiyem şu: Çok küçük paralarla iş kurma imkânı sunan bu alanı, iyi bir fikriniz varsa mutlaka kullanın. Bütçenizin yettiği en iyi alan adı ile girişiminize başlayın ve işinizi büyüttükçe daha iyi bir alan adına terfi etmeyi hedefleyin.

 

Share

Satılık Yaşlı ve Jenerik Domainler 10 adet istanbulvip.net arsiz.com cepgaranti.com s1s.net

fusun.org – 6 yasinda
cepgaranti.com – 3 yasinda
istanbulvip.net – 4 yasinda
executivekariyer.com – 3 yasinda executivekariyer.net yaninda hediye
sosyal.co – Jenerik .co
yusuf.co – Jenerik .co
arsiz.com – 5 yasinda ve jenerik
burjuva.net – 5 yasinda ve jenerik
havale.net – 6 yasinda ve jenerik
s1s.net – 3 karakterli ve 6 yasinda

Tüm alan adları 1 dolar başlangıç fiyatı ile satışa çıkartılmış olup 14 Kasım 2010 23:59 da sonlanacaktır ve o an en yüksek teklifi veren alan adının yeni sahibi olacaktır.
Açık arttırmaları izlemek ve teklif vermek için sağ tarafta bulunan Açık Arttırma kısmını kullanabilirsiniz.

Share

Sedo Haftalık Satış Listesi

.COM

Alan Adı Tarih Fiyat Kur
cursos.com 2010-10-18 150,000 USD
liveup.com 2010-10-14 11,500 USD
prova.com 2010-10-13 10,000 USD
zelte.com 2010-10-12 9,900 EUR –
treatacne.com 2010-10-14 8,000 USD
parigi.com 2010-10-14 7,000 USD
bettingcalculator.com 2010-10-15 6,300 GBP
datastore.com 2010-10-14 6,000 USD
toaki.com 2010-10-18 5,900 EUR
iswarm.com 2010-10-12 5,600 USD
stopdrugs.com 2010-10-12 5,000 USD
filemile.com 2010-10-12 5,000 USD
pinktime.com 2010-10-13 5,000 EUR
wholesaleknives.com 2010-10-15 4,999 USD
daemyung.com 2010-10-13 4,500 USD
globaldollar.com 2010-10-12 4,500 USD
sonnenbrillen.com 2010-10-18 4,500 EUR
emaildesk.com 2010-10-12 4,000 USD
guided.com 2010-10-13 4,000 USD
rootsports.com 2010-10-14 4,000 USD
kabalyero.com 2010-10-13 4,000 USD
copydesk.com 2010-10-12 3,780 USD
processassociates.com 2010-10-18 3,699 USD
njcw.com 2010-10-13 3,600 USD
silverform.com 2010-10-12 3,500 EUR
suvla.com 2010-10-15 3,500 USD
flyingdutchman.com 2010-10-13 3,500 USD
chatslang.com 2010-10-18 3,500 USD
golf1.com 2010-10-12 3,333 EUR
chinaapartments.com 2010-10-12 3,000 USD
drapeaux.com 2010-10-18 3,000 EUR
360tours.com 2010-10-14 3,000 USD
shopm.com 2010-10-13 2,990 EUR
escapa.com 2010-10-14 2,800 USD
volkomen.com 2010-10-17 2,788 USD
saasy.com 2010-10-15 2,750 USD
123card.com 2010-10-13 2,700 USD
puretrade.com 2010-10-14 2,652 USD
marketingcookbook.com 2010-10-15 2,500 USD
emperorsclubvip.com 2010-10-12 2,500 EUR
boekarest.com 2010-10-14 2,430 USD
thesaleroom.com 2010-10-18 2,400 USD
arusa.com 2010-10-13 2,400 USD
justmortgage.com 2010-10-15 2,300 USD
musicsubscription.com 2010-10-14 2,200 EUR
roadnow.com 2010-10-18 2,092 USD
printbee.com 2010-10-14 2,022 USD
worldwideworkout.com 2010-10-13 2,022 USD
whisperclub.com 2010-10-13 2,000 USD
check4you.com 2010-10-14 2,000 EUR
vipcharter.com 2010-10-12 2,000 EUR
qdating.com 2010-10-14 2,000 USD
buyby.com 2010-10-13 2,000 USD
meetsenior.com 2010-10-13 2,000 USD
dotsurvey.com 2010-10-14 2,000 USD
ashendo.com 2010-10-15 2,000 USD
kawaiine.com 2010-10-14 2,000 USD
studentaidreport.com 2010-10-13 1,900 USD
poshtv.com 2010-10-15 1,900 USD
ambassadorcard.com 2010-10-15 1,850 EUR
interfaceit.com 2010-10-13 1,812 USD
emsgear.com 2010-10-12 1,800 USD
kapellmeister.com 2010-10-14 1,750 USD
viptrader.com 2010-10-12 1,700 EUR
florenceaccommodations.com 2010-10-12 1,699 USD
medicationreview.com 2010-10-12 1,667 USD
uncookbook.com 2010-10-12 1,500 USD
swimfaster.com 2010-10-15 1,500 EUR
adslworld.com 2010-10-12 1,500 EUR
365mobiles.com 2010-10-18 1,500 GBP
liveultimate.com 2010-10-14 1,500 USD
fergusononline.com 2010-10-13 1,500 USD
eutrade.com 2010-10-15 1,500 USD
ezent.com 2010-10-14 1,500 USD
piye.com 2010-10-18 1,500 USD
estateplanet.com 2010-10-14 1,500 USD
peekingduck.com 2010-10-15 1,500 USD
warrantyshop.com 2010-10-12 1,499 USD
scheisse.com 2010-10-13 1,450 EUR
metest.com 2010-10-12 1,400 USD
newslanka.com 2010-10-12 1,400 USD
textilehub.com 2010-10-14 1,400 USD
coastalyachtservices.com 2010-10-14 1,400 USD
phonesmarket.com 2010-10-18 1,393 USD
managedhostingsolutions.com 2010-10-14 1,350 USD
argentinawingshooting.com 2010-10-13 1,278 USD
downtowngreatfalls.com 2010-10-12 1,250 USD
whodoyouthinkyouaremagazine.com 2010-10-14 1,225 USD
dealfriends.com 2010-10-15 1,205 USD
uniel.com 2010-10-12 1,200 EUR
werbedisplays.com 2010-10-18 1,190 EUR
londongraphics.com 2010-10-15 1,179 GBP
dwello.com 2010-10-13 1,175 USD
residenciasvacacionales.com 2010-10-12 1,100 USD
withit.com 2010-10-12 1,100 USD
machinesous.com 2010-10-14 1,099 USD
trackkey.com 2010-10-14 1,046 USD
shtc.com 2010-10-13 1,000 USD
camperbooking.com 2010-10-15 1,000 EUR
bargainlist.com 2010-10-14 1,000 USD
hpstock.com 2010-10-12 1,000 USD
drycooler.com 2010-10-18 1,000 USD
reverebeachcondos.com 2010-10-12 1,000 USD
healthsectorjobs.com 2010-10-18 1,000 USD
mmomovies.com 2010-10-13 1,000 USD
nucleussolutions.com 2010-10-13 1,000 USD
printablevouchers.com 2010-10-12 1,000 USD
aznd.com 2010-10-15 1,000 USD
360tour.com 2010-10-14 1,000 USD
escortmagazine.com 2010-10-18 1,000 USD
mdperformance.com 2010-10-15 1,000 USD
swtorguide.com 2010-10-18 1,000 EUR
wsolution.com 2010-10-18 1,000 EUR
flowerslaw.com 2010-10-15 999 USD
kenry.com 2010-10-18 999 USD
heatblockers.com 2010-10-18 998 USD
fastsat.com 2010-10-15 972 USD
loveshirt.com 2010-10-15 969 USD
eventstation.com 2010-10-15 950 EUR
mishti.com 2010-10-13 900 USD
kandou.com 2010-10-12 900 USD
bakedfreshdaily.com 2010-10-13 900 USD
ratemycreditcard.com 2010-10-13 890 USD
barchick.com 2010-10-15 850 USD
finderia.com 2010-10-18 850 EUR
schaufensterpuppe.com 2010-10-18 850 EUR
interpharma.com 2010-10-13 850 EUR
detox360.com 2010-10-12 850 USD
eynews.com 2010-10-14 850 USD
kunstladen.com 2010-10-15 800 EUR
mormontemple.com 2010-10-13 800 USD
olivemagazine.com 2010-10-14 800 USD
carmeta.com 2010-10-14 798 USD
apparte.com 2010-10-18 760 EUR
12330.com 2010-10-13 750 USD
huntingclass.com 2010-10-15 750 USD
onlydiapers.com 2010-10-14 725 USD
lklk.com 2010-10-14 711 USD
sportbattle.com 2010-10-13 700 EUR
enerix.com 2010-10-15 700 EUR

ccTLD

Alan Adı Tarih Fiyat Kur
rep.ly 2010-10-14 15,000 GBP
skins.tv 2010-10-18 13,185 USD
rufnummer.de 2010-10-13 9,900 EUR
kbr.cn 2010-10-13 9,000 USD
shipping.eu 2010-10-18 8,988 EUR
terme.tv 2010-10-13 6,000 EUR
dediserve.co.uk 2010-10-12 5,010 GBP
kopierpapier.at 2010-10-13 5,000 EUR
perfectworld.de 2010-10-13 5,000 EUR
eeepc.de 2010-10-12 5,000 EUR
holidaycottageswales.co.uk 2010-10-15 3,900 GBP
countryinns.co.in 2010-10-15 3,500 USD
ticketbureau.nl 2010-10-15 3,000 USD
ruined.de 2010-10-12 3,000 EUR
holidaycottagesscotland.co.uk 2010-10-15 2,950 GBP
5star.de 2010-10-14 2,800 EUR
stago.co.uk 2010-10-18 2,633 USD
burk.de 2010-10-13 2,500 EUR
isonet.de 2010-10-15 2,380 EUR
spotting.eu 2010-10-14 2,250 EUR
schwarzekreditkarte.de 2010-10-13 2,150 EUR
prepaidkarten-anbieter.de 2010-10-14 2,012 EUR
modehus.dk 2010-10-18 2,000 USD
powerbalance.at 2010-10-14 2,000 EUR
slide.no 2010-10-14 2,000 USD
mymedia.de 2010-10-14 2,000 EUR
horseboxesforsale.co.uk 2010-10-14 1,900 USD
estate.de 2010-10-15 1,800 EUR
soaps.de 2010-10-14 1,800 EUR
into.tv 2010-10-13 1,600 USD
casino24.tv 2010-10-13 1,600 USD
g.gd 2010-10-15 1,550 USD
bathroomsuite.co.uk 2010-10-12 1,550 GBP
cardiff.tv 2010-10-18 1,550 USD
caes.eu 2010-10-12 1,500 EUR
massivholzmoebel24.de 2010-10-15 1,500 EUR
payport.de 2010-10-13 1,500 EUR
hat.ch 2010-10-15 1,425 EUR
wingzone.co.uk 2010-10-15 1,399 GBP
pilots.co 2010-10-15 1,300 USD
vastgoedwijzer.nl 2010-10-18 1,295 USD
boleto.es 2010-10-13 1,250 EUR
profipage.de 2010-10-15 1,250 EUR
fbm.ch 2010-10-12 1,200 EUR
notrebanque.fr 2010-10-18 1,200 EUR
mundoanuncio.us 2010-10-12 1,000 USD
plurial.fr 2010-10-12 1,000 EUR
plasticjars.co.uk 2010-10-18 1,000 GBP
shows.eu 2010-10-13 1,000 EUR
paragliding.tv 2010-10-15 1,000 USD
mcdoc.de 2010-10-12 999 EUR
casserole.at 2010-10-18 990 EUR
pazaryeri.de 2010-10-14 990 EUR
bigu.de 2010-10-15 900 EUR
readhowyouwant.co.uk 2010-10-12 900 GBP
gründermarkt.de 2010-10-12 850 EUR
tracktec.eu 2010-10-18 850 EUR
icewarp.ca 2010-10-15 800 USD
hybridtv.de 2010-10-14 800 EUR
nachhilfeportal.de 2010-10-14 800 EUR
wiesinger.eu 2010-10-14 760 EUR
betclik.it 2010-10-13 750 EUR
booking.az 2010-10-14 750 EUR
iconnect.co.uk 2010-10-12 750 GBP
trachtenmoden.eu 2010-10-14 750 EUR
artiaga.es 2010-10-15 700 EUR
wigs.org.uk 2010-10-13 700 GBP
videosz.co 2010-10-12 700 USD
clothingbrands.co.uk 2010-10-18 700 GBP

Diğer TLD

Alan Adı Tarih Fiyat Kur
onlinekredit.org 2010-10-12 26,000 EUR
moksha.org 2010-10-12 8,500 USD
matratze.net 2010-10-14 5,950 EUR
ihit.net 2010-10-14 3,500 USD
societes.net 2010-10-15 2,788 USD
roulettegame.org 2010-10-12 2,500 USD
menopausesymptoms.org 2010-10-13 2,000 USD
escarpins.net 2010-10-14 1,900 EUR
dwb.net 2010-10-14 1,850 USD
laufen.net 2010-10-18 1,605 EUR
egmond.net 2010-10-14 1,550 EUR
coronation.mobi 2010-10-12 1,500 EUR
digmo.org 2010-10-18 1,499 USD
o0.net 2010-10-12 1,498 USD
lupen.net 2010-10-15 1,463 USD
valuepack.net 2010-10-12 1,450 USD
calcados.net 2010-10-13 1,300 USD
isei.org 2010-10-18 1,300 EUR
falv.net 2010-10-12 1,300 USD
hundekorb.net 2010-10-14 1,260 EUR
münzen.org 2010-10-13 1,222 EUR
gramado.net 2010-10-15 1,200 USD
wheelchairlifts.org 2010-10-14 1,150 USD
hkida.org 2010-10-12 1,060 USD
gestionambiental.org 2010-10-12 1,000 EUR
sseo.net 2010-10-18 1,000 USD
gear4.net 2010-10-13 990 EUR
exklusiv.net 2010-10-18 900 EUR
seitensprungagentur.net 2010-10-14 900 EUR
effecten.info 2010-10-18 900 USD
solarlighting.org 2010-10-14 899 USD
dufflecoat.net 2010-10-14 849 USD
parfuem.info 2010-10-14 849 USD
adria.travel 2010-10-14 800 EUR
ayo.net 2010-10-14 750 USD
yodle.info 2010-10-12 750 USD
billardtisch.org 2010-10-18 716 EUR
tada.mobi 2010-10-12 700 USD
Share

Moniker Zip.com’u 1Milyon Dolardan Fazlaya Sattı

Domainfest Prag etkinliği kapsamında düzenlenen açık arttırmalarda bir çok alan adı yeni sahibini aradı. Zip.com 1Milyon üstü satış rakamıyla etkinliğe damgasını vuran satış oldu.

Domain Fiyat Satış Tarihi Tip
zip.com $1,058,830.00 10/13/2010 online
zero.com $329,420.00 10/13/2010 online
badcreditloans.net $19,888.00 10/13/2010 online
sportsbag.com $5,150.00 10/13/2010 online
duvetsets.com $4,480.00 10/13/2010 online
appetizerrecipes.com $2,950.00 10/13/2010 online
bathroomshelving.com $2,830.00 10/13/2010 online
vacationing.com $2,600.00 10/13/2010 online
msx.net $1,000.00 10/13/2010 online
tvaccessories.com $650.00 10/13/2010 online
denverdivorce.com $590.00 10/13/2010 online
jjh.org $590.00 10/13/2010 online
unclaimed.co $475.00 10/13/2010 online
fbz.org $460.00 10/13/2010 online
southernwind.com $360.00 10/13/2010 online
cruisemexico.com $360.00 10/13/2010 online
accentchair.net $300.00 10/13/2010 online
exc.me $300.00 10/13/2010 online
affiliateconvention.net $300.00 10/13/2010 online
etfs.com $90,000.00 10/06/2010 live
officerentals.com $35,000.00 10/06/2010 live
emailservices.com $35,000.00 10/06/2010 live
pillowcases.com $25,000.00 10/06/2010 live
goodmorning.com $25,000.00 10/06/2010 live
pregnancies.com $12,000.00 10/06/2010 live
bali.org $7,500.00 10/06/2010 live
augsburg.com $7,000.00 10/06/2010 live
coatstands.com $5,000.00 10/06/2010 live
bravo.org $4,500.00 10/06/2010 live
makeupsets.com $4,000.00 10/06/2010 live
bedprices.com $4,000.00 10/06/2010 live
satinrobes.com $2,750.00 10/06/2010 live
woolsuits.co.uk $500.00 10/06/2010 live
oralsurgeons.co.uk $400.00 10/06/2010 live
dietcookbooks.net $300.00 10/06/2010 live
minibikes.co.uk $300.00 10/06/2010 live
discountstockbrokers.net $250.00 10/06/2010 live
Share

SnapNames Düşecek & Satılık Alan Adı Listesi 8-9-10-11-12 Ekim 2010

Bu listedeki alan adları hem düşecek hem de satılık alan adlarını kapsamaktadır.

Listemizde 27 adet .com, 23 adet .net ve 25 adet .org uzantılı alan adı bulunmaktadır.

PR değerleri aşağıda verilmeyen alan adlarının PR değeri sıfır’dır. PR’ların gerçekliği kontrol edilmemiştir. Emin olmak için FakePR sorgulaması yapmalısınız.

————–PR2————-
mahalle.org (www 2)

————–PR1————-
muhiddin.org (www 1)

Alan Adı GAKASS* Alexa Rank Arşiv Kaydı* Teklif
aciot.com 31.600 0 Ulaşılamadı Teklif Ver
agackaplama.com 70.700 0 2007 Teklif Ver
akcam.com 205.000 16,833,266 2003 Teklif Ver
akdari.net 101.000 0 Yok Teklif Ver
akrilik.net 469.000 27,857,932 2002 Teklif Ver
albinizm.net 14.000 6,988,133 Yok Teklif Ver
altinova.net 350.000 0 2002 Teklif Ver
altuner.org 97.700 0 Yok Teklif Ver
ambalaj.org 2.970.000 21,135,858 2001 Teklif Ver
araf.org 1.040.000 25,258,520 2000 Teklif Ver
arslanli.com 6.100.000 0 Ulaşılamadı Teklif Ver
aynur.net 2.190.000 7,480,951 Ulaşılamadı Teklif Ver
basarili.com 3.280.000 27,679,380 2005 Teklif Ver
belgesel.org 39.300.000 25,359,870 Ulaşılamadı Teklif Ver
bilardosalonu.net 31.100 13,719,406 Yok Teklif Ver
bonce.net 212.000 0 Yok Teklif Ver
boncukboncuk.com 23.100 0 Ulaşılamadı Teklif Ver
boyamak.com 1.050.000 0 Ulaşılamadı Teklif Ver
buzluk.org 96.600 0 Yok Teklif Ver
citir.org 477.000.000 25,335,768 2007 Teklif Ver
dekorcu.net 66.500.000 27,630,758 2005 Teklif Ver
devrekani.net 93.200 0 Ulaşılamadı Teklif Ver
dilim.org 1.360.000 0 Ulaşılamadı Teklif Ver
dirilis.net 581.000 27,312,070 2001 Teklif Ver
ekipman.com 23.500.000 27,905,223 Yok Teklif Ver
ekonometri.com 182.000 25,491,001 2000 Teklif Ver
ekonometri.net 182.000 17,716,413 2001 Teklif Ver
emirgazi.com 1.050.000 0 Ulaşılamadı Teklif Ver
ersin.com 2.270.000 25,950,477 1999 Teklif Ver
fasafiso.net 40.200 0 2002 Teklif Ver
fiziktedavisi.com 616.000 0 2007 Teklif Ver
gazeteci.net 1.540.000 25,396,015 Ulaşılamadı Teklif Ver
guneysinir.net 86.500 0 Ulaşılamadı Teklif Ver
hakimiyetimilliye.net 56.300 0 2007 Teklif Ver
hanefi.com 1.380.000 0 Yok Teklif Ver
harabi.com 260.000 26,306,968 Ulaşılamadı Teklif Ver
haylazca.org 232.000 23,287,670 Yok Teklif Ver
hayrunnisa.net 317.000 0 Ulaşılamadı Teklif Ver
heybetli.net 152.000 0 2001 Teklif Ver
husnu.org 1.340.000 0 Yok Teklif Ver
ibadethane.com 134.000 0 2001 Teklif Ver
irzdusmani.com 2.810 0 Yok Teklif Ver
kacikca.com 1.110 0 Yok Teklif Ver
kardelen.net 922.000 27,313,115 2000 Teklif Ver
kaymakam.com 5.910.000 0 2002 Teklif Ver
kesimhane.com 33.600 0 Yok Teklif Ver
kirkagackavunu.com 22.600 0 Yok Teklif Ver
kitabevi.net 1.430.000 27,907,455 2002 Teklif Ver
konservatuvar.net 98.800 17,046,812 Ulaşılamadı Teklif Ver
konsolosluk.org 399.000 0 2003 Teklif Ver
kulturmantari.net 51.000 0 Yok Teklif Ver
kurbanbayrami.com 3.940.000 10,232,989 2003 Teklif Ver
leyla.org 7.360.000 0 2001 Teklif Ver
mahalle.org 1.910.000 27,653,677 Ulaşılamadı Teklif Ver
makinasi.net 1.340.000 0 2006 Teklif Ver
melikgazi.com 2.810.000 0 Ulaşılamadı Teklif Ver
muhendishane.com 63.800 0 Ulaşılamadı Teklif Ver
muhiddin.org 193.000 9,603,393 Ulaşılamadı Teklif Ver
murat.org 28.700.000 13,434,255 Yok Teklif Ver
oldu.org 28.000.000 0 Yok Teklif Ver
orijin.net 704.000 0 2000 Teklif Ver
papalik.com 618.000 0 Ulaşılamadı Teklif Ver
parlak.org 1.780.000 0 Ulaşılamadı Teklif Ver
pesrev.net 172.000 0 Yok Teklif Ver
piknikyeri.org 81.900 0 Yok Teklif Ver
radyasyon.com 3.570.000 0 2004 Teklif Ver
santaj.org 580.000 0 2006 Teklif Ver
saraykent.com 2.040.000 0 Ulaşılamadı Teklif Ver
sargi.net 1.860.000 27,894,160 2006 Teklif Ver
secde.net 409.000.000 0 2003 Teklif Ver
simsirlik.net 172.000 27,367,425 Yok Teklif Ver
tabl.net 10.200.000 0 2001 Teklif Ver
tarz.org 1.210.000 27,833,806 2006 Teklif Ver
topak.org 373.000 0 Ulaşılamadı Teklif Ver
toparlak.net 0 Yok Teklif Ver
toparlak.org 201.000 0 Yok Teklif Ver
toparlama.net 271.000 0 Yok Teklif Ver
toparlama.org 271.000 0 Yok Teklif Ver
toparlamak.com 198.000 0 Ulaşılamadı Teklif Ver
toparlamak.net 198.000 0 Yok Teklif Ver
toparlamak.org 198.000 0 Yok Teklif Ver
toplardamar.net 42.800 0 Yok Teklif Ver
toplardamar.org 42.800 0 Yok Teklif Ver
topluigne.net 52.000 0 Ulaşılamadı Teklif Ver
yahudi.net 2.050.000 18,623,850 2003 Teklif Ver
yavrukedi.org 841.000 0 Yok Teklif Ver
yemis.net 612.000 27,592,978 Yok Teklif Ver
yurdagul.net 178.000 0 Ulaşılamadı Teklif Ver

* GAKASS : Google Anahtar Kelime arama sonucu sayısıdır.
* Arşiv Kaydı : Alan adının ulaşılabilen ilk sitesinin yılıdır.

Share

SnapNames Düşecekler & Satılık Alan Adı Listesi 25-26-27-28-29 Eylül 2010

Bu listedeki alan adları hem düşecek hem de satılık alan adlarını kapsamaktadır.

Listemizde 49 adet .com, 26 adet .net ve 13 adet .org uzantılı alan adı bulunmaktadır.

PR değerleri aşağıda verilmeyen alan adlarının PR değeri sıfır’dır. PR’ların gerçekliği kontrol edilmemiştir. Emin olmak için FakePR sorgulaması yapmalısınız.

————–PR4————-
mimoza.com (www 4)

————–PR1————-
agnostik.net (www 1)
beyincik.net (www 1)
kromaj.org (www 1)
nikelaj.org (www 1)
pekmezler.com (www 1)
polisaj.org (www 1)
rastan.net (www 1)

Alan Adı GAKASS* Alexa Rank Arşiv Kaydı* Teklif
afisler.com 1.340.000 0 2004 Teklif Ver
agnostik.net 138.000 0 Yok Teklif Ver
akcam.com 211.000 16,812,053 2003 Teklif Ver
ambalaj.org 5.960.000 0 2001 Teklif Ver
araf.org 2.420.000 25,105,002 2000 Teklif Ver
arkeolojik.com 378.000 0 2003 Teklif Ver
arslanli.com 6.030.000 0 2003 Teklif Ver
aynur.net 2.640.000 7,759,050 2001 Teklif Ver
ayrintili.com 1.710.000 0 2007 Teklif Ver
basarili.com 3.420.000 0 2005 Teklif Ver
belgesel.org 4.750.000 27,527,527 2001 Teklif Ver
beyazadam.org 66.600 0 Yok Teklif Ver
beyincik.net 18.600 0 Ulaşılamadı Teklif Ver
bilezik.com 388.000 26,590,685 2002 Teklif Ver
bizce.net 190.000 0 2001 Teklif Ver
boyakalemi.com 14.300 0 Yok Teklif Ver
boyatabancasi.org 13.700 0 Yok Teklif Ver
cember.com 1.140.000 15,797,768 2008 Teklif Ver
cevriye.net 172.000 0 Yok Teklif Ver
comlekcilik.com 128.000 0 Yok Teklif Ver
dogalgaz.net 151.000 24,733,819 2001 Teklif Ver
edebiyattarihi.com 77.600 0 Yok Teklif Ver
ekipman.com 3.740.000 0 Ulaşılamadı Teklif Ver
ekonometri.com 175.000 25,318,646 2000 Teklif Ver
ekonometri.net 175.000 17,648,768 2001 Teklif Ver
eksen.org 584.000 0 2002 Teklif Ver
eksiltme.com 72.200 0 Yok Teklif Ver
emirgazi.com 1.110.000 0 Yok Teklif Ver
emniyetkemeri.com 419.000 0 2004 Teklif Ver
ersin.com 5.500.000 27,737,943 1999 Teklif Ver
gazale.net 739.000 0 2003 Teklif Ver
gazeteci.net 4.390.000 24,698,969 2002 Teklif Ver
gelirvergisi.com 5.970 0 Yok Teklif Ver
hanefi.com 663.000 0 Yok Teklif Ver
harabi.com 222.000 0 2002 Teklif Ver
harap.net 4.510.000 0 2008 Teklif Ver
harbiye.com 1.280.000 0 2002 Teklif Ver
husnuhat.com 25.100 0 Yok Teklif Ver
kabizlik.org 55.600 0 Yok Teklif Ver
kardelen.net 3.610.000 27,129,540 2000 Teklif Ver
kaymakam.com 5.450.000 0 2002 Teklif Ver
kikirik.net 29.100 0 2006 Teklif Ver
kitabevi.net 3.600.000 0 2002 Teklif Ver
kizilay.com 403.000 20,438,503 Ulaşılamadı Teklif Ver
kokorec.com 28.300 0 Yok Teklif Ver
konservatuvar.net 80.700 17,020,238 2004 Teklif Ver
konsolosluk.org 310.000 0 2003 Teklif Ver
kortizon.com 82.600 0 2004 Teklif Ver
kromaj.org 51.200 0 Yok Teklif Ver
kurbanbayrami.com 4.220 12,713,189 2003 Teklif Ver
kurum.com 8.300.000 0 2001 Teklif Ver
mahalli.com 2.630.000 27,806,420 2008 Teklif Ver
makbule.net 470.000 0 Yok Teklif Ver
melikgazi.com 2.830.000 0 2004 Teklif Ver
mimoza.com 3.610.000 13,063,763 2000 Teklif Ver
misilleme.net 104.000 0 2007 Teklif Ver
murat.org 21.500.000 13,076,390 Yok Teklif Ver
mutasavvif.com 12.800 0 Yok Teklif Ver
nagehan.net 276.000 0 Yok Teklif Ver
nikelaj.org 71.500 0 Yok Teklif Ver
onnur.net 4.270.000 0 Yok Teklif Ver
orijin.net 606.000 0 2000 Teklif Ver
pekmezler.com 110.000 0 2004 Teklif Ver
periyodik.com 4.100.000 27,569,127 2003 Teklif Ver
pestamalci.com 1.910 0 Yok Teklif Ver
plasenta.com 213.000 20,579,062 2000 Teklif Ver
polisaj.org 64.900 0 Yok Teklif Ver
populizm.com 3.300.000 0 Yok Teklif Ver
radyasyon.com 3.110.000 0 2004 Teklif Ver
rastan.net 129.000 0 2001 Teklif Ver
repertuvar.com 28.000 0 2003 Teklif Ver
rutubet.com 111.000 0 Ulaşılamadı Teklif Ver
saklaban.com 72.800 12,786,601 2001 Teklif Ver
santim.net 467.000 27,570,430 Yok Teklif Ver
saraykent.com 2.170.000 0 2002 Teklif Ver
s*****.com 25.600.000 23,781,662 2002 Teklif Ver
tabl.net 9.480.000 0 2001 Teklif Ver
tekerlekli.com 553.000 0 Yok Teklif Ver
turfa.org 122.000.000 14,500,096 2004 Teklif Ver
turizmcilik.com 6.210 0 2001 Teklif Ver
uyumlu.com 1.710.000 0 2000 Teklif Ver
uzaklik.com 419.000 0 Ulaşılamadı Teklif Ver
viran.net 7.220.000 19,435,473 2001 Teklif Ver
yahudi.net 5.960.000 18,515,887 2003 Teklif Ver
yoluk.net 1.680.000 0 Yok Teklif Ver
y*********.com 75.400 0 2005 Teklif Ver
yukleme.net 3.580.000 0 2007 Teklif Ver
z********.com 818.000 0 2003 Teklif Ver

* GAKASS : Google Anahtar Kelime arama sonucu sayısıdır.
* Arşiv Kaydı : Alan adının ulaşılanilen ilk sitesinin yılıdır.
* Yıldızlı alan adlarını Twitter takipçilerimle paylaşacağım. Paylaşacağım 3 alan adı da düşecek sınıfındadır.

Share

Aylık 201.000 Aranma Hacimli Satılık Domain dilber.net

Aylık 201.000 aranma hacmine sahip “dilber” (GAKA), jenerik, 2005 kayıtlı dilber.net 59$’dan açık arttırmaya çıkartılmıştır. Açık arttırma 23 Eylül Perşembe 23:59’da sonlanacaktır. En yüksek teklifi veren dilber.netin yeni sahibi olacaktır. Herkese bol şans.

GAKA : Google Anahtar Kelime Aracı

[wpauction id=”17″ /]

Share

GoDaddy Düşecek, Satılık, Açık Arttırma – Türkçe Tüm Liste

Bu liste haftalık olarak yayımlanmaktadır.

abajur.net
abdulhay.net
acaba.org
aday.org
affettuoso.com
afis.org
alatay.com
anakonda.com
animizm.com
anot.net
antik.org
arindirma.com
arkadas.org
arkalik.com
arkit.net
arli.org
arslanli.com
aslanpencesi.net
atol.org
avdet.com
aycin.net
ayli.net
aysal.com
babayigit.org
bakim.org
bartin.org
belin.com
bipo.org
bitum.net
camasirdeterjani.com
camasirsuyu.com
cankiri.org
canver.com
cerrar.com
ciger.net
cilekreceli.com
cingil.org
cinsi.com
cogu.org
dadas.org
degrade.org
denizgulu.com
denizyildizlari.net
depozitolu.com
derici.com
derinden.com
disses.org
dolmakalem.org
doyuran.org
drog.org
dubes.com
duello.org
duet.net
duven.com
edali.net
ekliptik.com
ekliptik.net
ekstrem.com
ekti.net
elmek.org
emis.net
emniyet.net
emrullah.com
enam.net
enis.org
enva.net
erbay.net
erguvan.net
erigen.com
erimerim.com
ermin.com
etem.org
etut.net
evcek.com
eyub.com
ezgin.com
fadime.com
fadis.net
falso.net
fasist.net
favori.net
fayton.org
ferz.com
fetisist.com
fikraci.com
filozofi.com
findik.net
fiskal.net
fren.net
fule.net
futurizm.com
gahi.net
galon.net
galvanik.net
gebe.com
gelegen.com
geniz.com
gerek.net
geriatri.com
gestapo.net
gevas.net
geysa.com
gezmek.net
gizlilik.net
grafit.net
grafit.org
gramofon.net
grev.net
grip.net
gucu.org
hace.net
hafi.net
hakca.com
halide.net
halt.net
hanedan.net
hapt.net
harakiri.net
havyar.net
hayim.net
hayme.com
herhangibiri.net
herif.com
herk.org
heyula.com
himen.org
hirs.com
hirsizlik.com
hisarcik.com
hisarcik.net
hophop.net
horanta.com
huban.com
hudut.com
huzeyfe.com
iblis.net
icaz.org
icine.net
icma.net
icre.net
idealize.net
idris.net
igil.net
iham.net
iletim.com
ilga.com
ilhami.com
ilkay.net
ilknur.net
ilma.net
imer.net
inak.net
inare.net
incecik.com
individualist.net
ingin.com
insat.net
ipci.net
ipsiz.com
irda.net
iren.org
irena.net
irip.net
irva.net
isale.com
iscan.net
iskembecorbasi.com
iskence.org
islahiye.com
islami.net
ispat.org
israil.net
istifleme.com
istop.net
italik.com
itfa.net
itme.net
iyem.net
izan.net
izem.com
izmarit.org
izoterm.com
jabo.net
javel.net
kabala.net
kabir.org
kacamak.org
kacta.com
kadir.net
kadri.net
kaduk.com
kafadan.com
kafesci.com
kahveler.net
kain.net
kakinc.com
kalabalik.net
kalbur.com
kalis.com
kaltak.net
kamber.com
kanadali.com
kanber.com
kanik.net
kanunu.com
kaplar.com
karakalpak.org
karakul.net
karakulak.com
karamuk.com
karik.com
karik.net
karun.net
kategori.com
katre.net
kavak.net
kaval.net
kayan.net
kayitdisi.com
kayma.com
kayzer.com
kazakistan.com
kelle.net
kendince.com
kepenk.com
kerte.com
kete.net
kilohertz.net
kimiz.com
kirklareli.org
kirpma.com
kisas.com
kiskis.com
kiyamet.com
klan.net
klips.org
klor.org
kofana.com
kolostrum.net
konak.com
kondisyonbisikleti.com
kondor.net
konusmasanati.com
koprucuk.com
koprulu.com
koyma.com
kritik.net
kubbe.net
kulluk.com
kumsaati.com
kurali.com
kurban.net
kurtulus.com
kuvvetli.com
latife.net
lcdpanel.org
letonya.net
levend.net
lika.net
lopet.com
lumbago.net
maksi.org
mamalar.com
mansure.com
margarin.com
maruf.net
masaj.net
masat.com
maskara.net
masuk.org
masura.com
matine.com
maval.net
mavili.com
mayin.net
mazak.net
mazbut.com
mazlum.com
melda.net
memduh.com
mensur.net
merd.org
merek.net
meres.net
merkat.com
mersin.net
mert.org
mervan.net
mese.net
mesin.net
mevlut.com
mezura.com
micel.net
mikado.net
mikap.com
mikat.net
mikrofon.net
miktar.com
miladi.com
milis.net
militan.com
milyon.net
minitower.com
minnet.net
miran.net
misir.com
misir.net
mistik.net
mitil.com
mitos.net
miza.org
mobiltelefon.com
moderato.net
moderato.org
modernist.net
modernize.net
moment.org
monoton.net
morg.net
muamma.net
muco.net
mudara.com
mufid.com
mukadder.net
mukaddes.com
mukemmel.net
multimedia.org
munci.com
munib.com
munise.com
munsi.com
murc.net
murt.net
muskat.net
muslime.com
muslin.com
mutat.com
mutemadiyen.net
muzaffer.net
naib.com
napalm.org
naturel.com
nesih.com
nuhi.net
okkan.com
okman.com
oksijen.org
omca.net
onlisans.org
ozgu.org
ozoz.org
pamukyagi.com
panzer.net
partici.com
pece.net
perva.com
petrokimya.net
pisirme.com
rensa.org
resit.com
retto.org
ritm.org
safira.net
saginc.com
sahba.com
saide.com
saim.net
saire.net
sait.net
sakit.com
salar.org
salavat.net
salvo.net
samuray.org
sarif.net
sarik.com
sarili.com
sarj.net
sase.net
saver.net
sayin.net
sazi.net
sebab.com
sekerpancari.com
selek.org
semi.net
senal.com
senato.net
senden.net
sessizlik.org
sever.net
seytankusu.com
sifat.com
sigaralik.com
sikar.net
siku.net
silkme.com
simal.net
simla.net
simya.com
sinan.com
sistematik.com
sivali.com
siya.org
siyar.com
size.net
skor.org
slayer.org
softa.net
soluksuz.com
sorunsuz.com
sosyalist.com
sosyalsigorta.net
sozen.net
spesiyal.com
stator.org
sterilize.net
sticker.org
struktur.net
sual.net
suara.com
suclu.com
suder.com
suder.net
sufle.com
suhan.net
suje.net
sukar.net
suluk.com
suluk.net
suna.net
sunca.net
supermag.net
surfe.com
surfe.net
surrealist.net
susama.com
suur.net
tabanca.org
talak.org
tascan.com
tayt.org
tecavuz.org
tediye.com
terim.org
terk.org
tevhid.org
topla.net
truk.org
trup.net
trup.org
tundra.net
ubabe.net
ucbeyaz.com
ustegmen.com
ustu.org
uzengi.com
uzengi.net
vallahi.net
vassal.org
vechi.org
veriislem.com
videobant.com
vinter.org
vuru.org
vuska.com
yakmac.com
yalinayak.com
yama.net
yatming.net
yazit.com
yenice.net
yuksekova.com
yurt.org
zaten.com

Share

DOMAINfest Prag Açık Arttırım Alan Adı Kataloğu

DomainFest Avrupa ayağının bu sene Prag’da yapılacağını duyurmuştum. Yazımda programı detaylı olarak sizlerler paylaşmıştım. Şimdi ise program dahilinde olan Moniker müzayedesinin kataloğu hakkında bilgi vereceğim.
6 Ekim Saat 16’da Prag’da gerçekleşecek olan açıkartırmada ihale edilecek alan adı listesinin bir kısmı hazır ve ön teklifler açılmış durumda. Şimdiden MX.com için 250,000 dolarlık bir teklif yapılmış.
Bu fiyatın bu kadar yüksek olmasındaki ilk neden Mexico için kullanılan ülke kodunu temsil etmesi.
Alan adı 250,000 ile 500,000 dolar arasında olan potansiyel bir rezervasyon aralığına sahip.
Müzayedede yer alacak alan adlarından sadece 40 tanesi ön teklife açılmış durumda fakat etkinlik içerisinde daha fazla alan adına yer verileceği tahmin ediliyor.

Açıklanan Liste Şöyle Devam Ediyor

Alan Adı Rezervasyon Aralığı
adagencies.com $25,001 – $50,000
advise.com $250,001 – $500,000
babe.com $1MM – $5MM
blepharoplasty.com $25,001 – $50,000
campaign.com $1MM – $5MM
cheat.com $1MM – $5MM
commercial.com $1MM – $5MM
democracy.com $1MM – $5MM
dermatology.com $1MM – $5MM
dropshippers.com $750,001 – $1MM
frozen.com $50,001 – $100,000
girl.com $1MM – $5MM
goodmorning.com $25,001 – $50,000
lawfirm.com $750,001 – $1MM
livestock.com $10,001 – $25,000
loanapplications.com $25,001 – $50,000
marketingtools.net $5,001 – $10,000
megan.com $25,001 – $50,000
missingpersons.com $25,001 – $50,000
motorhomerental.com $25,001 – $50,000
mx.com $250,001 – $500,000
officerentals.com $25,001 – $50,000
physicians.com $1MM – $5MM
plan.com $500,001 – $750,000
printercartridges.com $100,001 – $250,000
quiet.com $250,001 – $500,000
restaurants.com $5MM and up
searchflights.com $25,001 – $50,000
sexy.com $1MM – $5MM
shout.com $250,001 – $500,000
slotmachine.com $1MM – $5MM
smile.com $750,001 – $1MM
sofacovers.com $10,001 – $25,000
summercruises.com $5,001 – $10,000
suvrentals.com $25,001 – $50,000
vehicles.com $1MM – $5MM
wheels.net $50,001 – $100,000
wq.de $10,001 – $25,000
wu.de $10,001 – $25,000
zero.com $250,001 – $500,000
zip.com $1MM – $5MM

Ön teklifte bulunmak için : https://www.snapnames.com/store/liveprebid.action?ig=605#store;storeName=liveprebid

Share