Büyük Açık Arttırma 18 Ağustos’ta!

Videolu yazımdaki röportajda OverSee bu haberi duyurmuştu fakat açık artırmanın büyüklüğünü ve bazı konuları göz önünde bulundurarak bu yazıyı yazma gereği duydum, buyrun;

İlk önce söylemem gerekir ki bu açık arttırmanın en büyük özelliği bence halka açık olması, zira normalde böyle kaliteli (premium) alan adlarının bulunduğu arttırmalar halka açık yapılmaz. Tabii keseye uygun olan alan adları da arttırmada olacak ve arttırma 1 hafta sürecek.
Ayrıca Moniker’in bu açık arttırmasıyla birlikte SnapNames’de Ağustos’un 25’ine kadar sürecek bir açık arttırma başlatacak bilginize.

Bu açık arttırmadaki göze çarpan bazı alan adları;

Alcohol.com
Artist.com
Assurance.com
BigApple.com
Cable.com
Grant.com
Invitro.com
Lawsuits.com
Partner.com
Patents.com
Program.com
Quotes.com
Rate.com
Reggae.com
StockQuotes.com
Stocks.com
Testing.com
Voters.com
XXX.com

Moniker’in kurucusu Monte Cahn, geçtiğimiz günlerde, yapılan açık arttırmaları örnek gösterip artık yeni-köklü/irili ufaklı bütün şirketlerin, pazarlarını kurmak veya büyütmek için kaliteli alan adları aradığını belirtmişti. Ülkemizde de benzer bir durum söz konusu fakat orantılamak mümkün değil. Tabii piyasa genişledikçe ülkemizde de kaliteli alan adı alım satım trafiği mutlaka artacaktır. Akabinde bu tarz açık arttırmaları yaşamamız kaçınılmaz.

Ayrıca açık artırmada Pre-bidding uygulaması da mevcut, yani istediğiniz alan adına şimdiden teklif verebiliyorsunuz ve alan adı verilen en yüksek teklif ile açık arttırmaya başlıyor.

Daha detaylı bilgi?

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir