“Domain Kralı” Rick Schwartz Punchbowl.com’u Punchbowl Software’e sattı!

Domain Kralı lakabıyla tanınan Rick Schwarz, blogunda yaptığı açıklamayla – henüz fiyat ve diğer teferruatları belirtmese de – Punchbowl.com’u parti planlama şirketi Punchbowl Soft.’a sattığını duyurdu.

Şirket, şuan diğer alan adlarına yönlenen Puchbowl.com’u yeniden kullanıma sokarak etkinlik planlama konusunda liderliğe oynayacak gibi görünüyor. Yeni tasarım ve yeni yazılımla site bu yıl hazır hale gelecek. Bu proje kapsamında tüketiciler etkinlikleri için en uygun günü seçebilecek, özel dijital davetiyeler kullanabilecek, etkinlikten sonra fotoğraf ve video paylaşımı yapabilecekler. Anlayacağınız şirketin amacı interneti de arkasına alarak kutlamalarınızı mükemmelleştirmek 🙂

Punchbowl’un CEO’su Matt Douglas bu konu hakkında yaptığı açıklamada bu anlaşmayla birlikte yeni tüketicilere daha kolay ulaşabileceklerini, bununda halihazırdaki müşteri portföyünü bir hayli genişleteceğini umduklarını belirtmiş.

Satıcının bu konudaki açıklaması ise;
“Kariyerim boyunca akılda kalıcı, kolay okunabilen, hatırlaması kolay ve en önemlisi alanında lider olabilecek alan adlarını gözüme kestirdim daima, punchbowl.com da bunlardan biri ve eminim ki Punchbowl Software alan adının bütün potansiyelini kullanacak.”

Etkinlik organizasyonu sektörü bizde daha çok “evlilik planlama” amaçlı kullanılıyor, fakat yabancı ülkelerde bu kadar kısıtlı değil konu. Dolayısıyla bu işin büyük bir endüstrisi var ve tıpkı bizde de olduğu gibi bu sektör de yavaş yavaş internete doğru kayıyor. Durum böyle olunca satışın fiyatını öğrenmek için herkes merakla bekliyor.

Bu haberin sitemde olmasının asıl sebebi alan adı satışını yapan kişinin Rick Schwartz oluşu değil, yabancı şirketlerin alan adına verdiği önemin görülmesidir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.