Altivi.com Alan Adına Sahip Olmak İsteyen Var mı?

Vikipedi’de yapılan tanımlamaya göre; Altivi.com, internet üzerinden kapalı zarf ihale yöntemiyle satış yapan, Türkiye’de kurulmuş sanal satış sitesi.

Elbette bu tanımlama bir kaç sene öncesine dayanıyor. Şu an bu site aktif değil çünkü; Beşiktaş’ta bulunan şirketin, ihaleye çıkardığı ürünler için kurduğu şebekeyle en yüksek fiyatı verdirip, ürünü tekrar şirkette bıraktırdığı ve bu yolla diğer ihale katılımcılarının paralarını şirkete aktardığı iddia edilmektedir.
Bu bağlamda altivi.com alan adına sahip olmak isteyen çıkar mı çıkmaz mı bilinmez fakat çok kısa bir süre sonra bunu hep birlikte görebileceğiz. Çünkü altivi.com alan adı satışa çıkartıldı.

Dava hakkında kısa bir alıntı haber; “Türkiye’nin en büyük internet yoluyla dolandırıcılık olayı ALTİVİ DAVASI’nda son duruşma 2 Temmuz 2010 günü yapıldı. Internet ve bilgisayardan bihaber hukuk sistemimiz yapılan büyük soygunu çözebilmek için halen bilirkişi arıyor.

2008 Haziran ayında Mali şube polislerince 24 kişinin eşzamanlı operasyonla gözaltına alınmasıyla ortaya çıkan Altivi olayından bugüne dek iki yıl geçti. Mahkeme halen bilirkişi arıyor. Binlerce mağduru olduğu iddia edilen Altivi internet sitesinin sahipleri ortalarda görünmüyor.

Dört gün süren gözaltı sonunda savcılık tarafından tutuklanması talebiyle diğer sanıklarla birlikte nöbetçi mahkemeye sevkedilen şirket sahibi Mehmet Germiyanlıgil’in, hakim karşısında, “beni serbest bırakın tüm mağdurların paralarını ödeyeyeim. Bu ödemeyi yapacak ekonomik gücüm var..” dediği iddia edildi. Doğal olarak mahkemenin pazarlık yapmayacağını dile getiren hakim yine de günün sonunda 3 kişi hariç bütün sanıkları (Germiyanlıgil dahil) serbest bıraktı. Sosyete dünyasının playboylarından biri olarak tanınan Germiyanlıgil, hiç kimseye para ödemediği gibi o günden sonra bu olayla ilgili ya da ilgisiz hemen hiçbir yerde de görülmedi.

Share