Fabulous Alan Adı Güvenliği

Fabulous, alan adlarınızın güvenliğini sağlamak amacıyla iki farklı hesap güvenliği seçenek sunuyor: Challenge/Response (Soru/Cevap), ve Fabulous Security Key (Fabulous Güvenlik Anahtarı). Bu servisler; satış, transfer, DNS güncelleme, alan adı düzenleme, para transferi (ödeme işlemleri), hesaplar arası alan adı transferi işlemleri esnasında güvenlik önlemleri almanızı sağlıyor.

Soru/Cevap Sistemi Gmail, Hotmail vb. sitelerde parola unutma durumunda kullanılan sistemler ile aynı. Kısaca bahsetmek gerekirse; önceden belirlediğiniz bir soru soruluyor ve yine önceden bu soruya vermiş olduğunuz cevabı vermeniz bekleniyor. Farklı cevap verilirse işlem gerçekleşmiyor.

Fabulous Güvenlik Anahtarı ise, hesabınızdaki belirli bölümlerde çeşitli seviyelerde güvenlik sağlayan bir USB cihazı. Cihaz tek bir dokunuşla, tek seferlik özgün bir parola oluşturarak, bunu sisteme yolluyor ve hesabınızla aradaki iletişimi kuruyor. Cihazın sadece sizde bulunacağını düşünürsek, Fabulous’da barınan alan adlarınızın güvenliğini sağlamak için son derece güvenli ve pratik bir yöntem bence. Bu hizmetten yararlanmak istiyorsanız, support@fabulous.com adresi ile iletişime geçmeniz gerekiyor.

Share