Alan Adı Yönetim Araçları

Alan adı yönetim araçları, bir alan adı yatırımcısının olmazsa olmazıdır, özellikle 10’larca alan adınız varsa…

Yıllarca alan adlarımızı text, html, excel vd. ortamlarda organize etmeye çalıştık fakat son bir kaç yıldır bir çok alan adı yönetim aracı piyasaya çıkarak hayatımızı kolaylaştırdı.

Domain Inspect: Favori aracım olan Domain Inspect, whois sorgulamasının yanı sıra alan adınızın popülarite analizini yapmakta. Popülarite analizi, Google arama sonuçları, Dmoz dizin üyeliği, Alexa rank gibi bir çok bilgiyi kapsamaktadır. Tabii aynı zamanda alan adlarınızı listeleyebilip yenileme tarihlerini de görebilirsiniz.

Domain Punch: Portfolyo yönetimi yapabileceğiniz Windows tabanlı araç aynı zamanda web site izleme seçeneği de bulunduruyor. Bu yazılımı kullanarak, alan adlarınızı listeleyip yazman bilgilerini kayıt altına alabilirsiniz. Ayrıca yazılım alan adı tavsiye ve whois sorgu imkanı da sunmakta.

IntoDNS.com: Alan adınız için 40’tan fazla parametre ile test yapan araç durumu raporlayarak sunmaktadır.

DNZoom: Bu araç online portfolyo yönetimi imkanının yanı sıra yazman hesaplarınıza güvenli bir şekilde bağlanmanızı sağlar. Whois sorgulaması yapıp, domain parking kazançlarınızı da aynı panelden takip edebilirsiniz. Ayrıca alan adı yenileme zamanı hatırlatma ve anahtar kelime önerisi gibi araçlar barındırmaktadır.

Domain Portfolio Manager: PHP/MySQL kullanılarak tasarlanan bu araç, kendinize ait web alanınıza kurup orda kullanmanız için tasarlanmış. Geniş portfolyo yönetimi seçenekleri sunan araç, 1 portfolyoyu yöneten 1’den çok kişi için bulunabilecek en ideal araçtır.

Share