Oversee.net’in CEO’su Jeff Kupietzky, CNBC ekranlarında

Jeff Kupietzky‘nin konuşmasını dinlediğinizde pazarın büyüklüğü konusunda fikir sahibi olabileceksiniz. Jeff Kupietzky, 1 milyon alan adına sahip olduklarını, hangi alanların popüler olduğunu ve insanların ne istediklerini bildiklerini belirtti. Aynı zamanda alıcı ve satıcı arasında köprü oluşturduklarını ve snapnames.com web sitesinden her gün açık arttıma yaptıklarını söyledi. Portföylerini oluştururken trafiği ve kullanıcısı olan alan adlarını tercih ettiklerini ileten Jeff Kupietzky, alan adlarına koydukları reklamlardan (domain parking) sürekli nakit akışı sağladıklarını açıkladı.

Aslına bakarsanız Jeff Kupietzky, hali hazırda alan adı piyasasıyla ilgilenenlerden ziyade, “Yeni başlayanlar için: Alan Adı Piyasası” tadında bir brifing vermiş.

Oversee, DomainSponsor.com, Snapnames.com ve Moniker.com gibi alanında en iyiler arasında yer alan projeleri kapsamında bulunduran, 200’den fazla çalışanı olan büyük bir şirket.
Videoda duyduğunuzda şaşkınlık yaratan 1 milyon alan adı portföyü, firmanın 2008 yılında aldığı 150 milyon dolar yatırımı duyunca şaşkınlığı ikiye katlıyor. Çünkü piyasanın hacmi konusunda ne yazık ki ülke olarak çoğunlukla bi haberiz.

Yatırımcı şirket Oak Hill‘den Robert Morse’un 2 sene önceki bir sözü “OverSee ilerleyen yıllarda büyük gelişme göstereceğine inandığımız taze bir şirket, Lawrence ve ekibiyle bu dinamik sektörde liderliğe koşmak için sabırsızlanıyoruz.
İnandıkları yolda yaptıkları yatırım ve 2 sene içerisinde dünyanın en büyük portföylerinden birinin sahibi dev bir şirket.

Başında Robert M. Bass’in bulunduğu Oak Hill Capital Partners, 7 milyar dolardan fazla bütçesi bulunan, 23 yıldan bu yana 60’dan fazla işe sermaye sağlamış bir yatırım şirketi..