Satış Rekoru! Insurance.com 36.5 Milyon Dolar

Daha önce insurance.com’un satış haberini yapmıştım. Quinstreet satış bedeli konusunda herhangi bir açıklama yapmamıştı. Fakat beklenen açıklama kısa süre önce yapıldı ve Quinstreet insurance.com alan adı için 36.5 milyon dolar ödediğini açıkladı. Bu bedelin neleri kapsayıp kapsamadığı konusu soru işaretleri arasında fakat alan adının gücü düşünüldüğünde sadece alan adı karşılığı olması olası. Bütün detayları öğrenmek için beklemek durumundayız.

Alan adı piyasasında rekora imza atan bu satış, hayal seviyesinde. Piyasanın ne kadar genişlediğinin büyük bir göstergesi. Bu fiyatın üzerine çıkabilecek başka satışlar olacak mı, hep birlikte göreceğiz.

Share

QuinStreet Insurance.com’u satın aldı

Lider pazarlama firması QuinStreet, Insurance.com’u satın aldı .
Sitede “Insurance.com el değiştirmiştir, lütfen yeni gizlilik politikamızı gözden geçiriniz.” şeklinde bir bildirim var ve gizlilik politikalarına baktığımızda sitenin Quinstreet tarafından satın alındığına dair bir madde görüyoruz.

Satış fiyatı konusunda ne Quinstreet ne de Insurance.com herhangi bir açıklamada bulunmamış. Yine de QuinStreet’in geçen yıl 16 milyon dolara Insure.com u satın aldığını hatırlarsak kafamızda bir fiyat aralığı oluşabilir diye düşünüyorum. insure.com satın alımı ardından NASDAQ yani teknoloji firmaları bileşik endeksinde halka açılmıştı ve şuan 550 milyon dolar gibi bir piyasa değerine sahip.

Ayrıca Compete.com’a göre Insurance.com’ aylık 325.000 kişi ziyaret ediyor.

Share