Kral.net Satışta

Kral gibi alan adı diyebileceğimiz bir alan adı kral.net, açık arttırma ile Sedo’da satışa çıkartıldı.

03 Mayıs 2000 tarihinde kaydedilmiş.
Arşiv kayıtlarına göre hiç içerikli site olarak kullanılmamış. Ya satış sayfası yada park sayfası gözükmekte.

An itibariyle teklifçi sayısı 1, teklif tutarı 3200 USD. İhale bitimine 31 saat var.

Kral.net‘e kim kaç para bedel ödeyerek sahip olacak? bekleyip göreceğiz.

Share

Sedo’dan 2010’un ikinci çeyreğinde Alan Adı Piyasası Raporu

Alan adı piyasasının gidişatını görebilmek isteyen bizler için Sedo’nun raporları tartışmasız biçilmiş kaftan.

Özet geçecek olursak, 2010’un ikinci çeyreğinde;

  • Sedo üzerinden toplam 11,146 alan adı satılmış. Ayrıca 2009’un 2. çeyreğinden beri pazar durmaksızın büyüme kaydediyormuş.
  • .co gibi yeni uzantılar türese de, toplam satışın %46’dan fazlası ve jenerik alan adları satışının %74ü .com un elinde. .com uzantılı bir alan adı ortalama 2,401 dolardan alıcı bulmuş.
  • Ülke uzantılarında .de (Almanya) uzantısı toplam ccTLD satışın %64’ünü kapsayarak lider konumda. %15’lik satış hacmiyle .eu ve .co.uk ise 2.’liği paylaşıyor.
  • En yaygın satış usulü ise açık arttırma.

Raporun tamamına buradan ulaşabilirsiniz

Share

S e x.com, Sedo’da satışa çıkarıldı

Sedo, Ocak 2006’da Escom’a 14 milyon dolara satılarak, “alan adı tarihindeki en büyük satış” ünvanını kazanan Sex.com’un satışa çıkarıldığını duyurdu. Sex.com, 2 ticari marka ile birlikte satılacak.

Henüz bir fiyat veya ihale belirtilmedi. Sex.com’u almak isteyenlerin consult@sedo.com adresi ile iletişime geçmeleri gerektiği belirtildi. Anlaşılan Sedo, Sex.com’a olacak ilgiyi ölçmeye çalışıyor. Birden fazla ilgilenen olursa (ki eminim olacaktır), bir açık artırıma gidilmesi hatta bu ihalenin gizli yapılması bile muhtemel.

Gelelim alan adının satış hikayesine. Sedo, bir süredir Escom’un ortaklarından Mike Mann ile Sex.com’un satılması hakkında görüşüyordu. Bu görüşmeler esnasında, Escom’un bir diğer ortağı domaine ipotek koydurdu. Bunun üzerine Mike Mann, kendi şirketlerinden bir kaçı ile Escom’u iflasa sürüklemeye başladı. Sonuç olarak, taraflar Sex.com’u Sedo aracılığıyla satışa çıkarma kararı vererek anlaştılar.

Share