HowDoYou.com

.com’un 25. yılı şerefine Verisign, “How Do You .com?” isimli bir yarışma düzenledi. 1985’ten beri .com sayesinde dünya hayli değişti. Yarışmanın amacı da, bireylerin bu değişimlerden nasıl etkilendiklerini ifade etmelerini sağlamak. Kazananların, genel halk oylaması ile 3 jüri üyesinin verdiği puanların kombinasyonuyla belirlecek olan yarışmada ödüller şöyle; birinciye 10,000 USD, ikinciye 5,000 USD ve üçüncüye 2,500 USD para ödülü. Ayrıca ilk üç dışında toplam 10 kişiye de Apple iPad hediye edilecek.

Bu iştah kabartıcı ödüllerden birine sahip olabilmek için yapılması gereken ise, .com’un hayatınızı nasıl değiştirdiğini maksimum 2 dakika uzunluğunda bir video çekerek ve/veya maksimum 300 kelime içeren bir metin yazarak ifade edilmesi. Son katılım tarihi 31 Ağustos 2010 saat 23.59 MDT (UTC – 6 saat).

Sıra geldi kötü haberi vermeye. Yarışmaya katılım sadece Amerika, Kanada, Kolombiya ve Porto Riko ile sınırlı.
Peki sizce .com’un kaçıncı yaşında ülkemiz bu yarışmaya dahil edilir?

Share

Alan Adlarına Zam Kapıda!

Verisign 2009’da yazmanlarına yaptığı duyuruda 1 Temmuz 2010 tarihinden itibaren .com ve .net alan adlarına zam yapacağını açıklamıştı. Yapılacak zam, .com uzantısı için %7 .net uzantısı için %10 olarak duyurulmuştu. Bu doğrultuda 6.86 dolar olan .com 7.34 dolara, 4.23 dolar olan .net 4.65 dolara yükselecek.

Tabii bu fiyatlar Verisign tarafından alan adı yazman firmalara satılacak fiyatlar. Son kullanıcılara alan adı yazmanları bu zammı ne kadar yansıtacak? hep birlikte göreceğiz.

Hal böyleyken, zamdan etkilenmeden alan adlarımızı yenilememiz için 10 günümüz bulunuyor.

Share