GoDaddy Güvenlik

Godaddy.com alan adı kayıt türünü değiştirerek alan adı güvenliğizi arttırabilirsiniz!

Alan adınızın kayıt türünü değiştirmek istiyorsanız, Deluxe veya Protected  kayıt türlerinden birini uygulayabilirsiniz. Kayıt türünü değiştirmek için aşağıdaki işlemleri sırasıyla uygulamanız yeterli.

– Hesap yönetimine girin. (http://mya.godaddy.com/default.aspx?prog_id=GoDaddy)
– Ürünlerim (My Products) başlığı altından Alan Adı Yönetimi (Manage Domains) bağlantısına tıklayın.
– Alan adlarınız arasından değişiklik yapmak istediklerinizi işaretleyin.
– Yükselt (Upgrade) seçeneğine tıklayıp Protection veya Deluxe seçeneklerinden birisini seçin. Bu seçenekler hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse;
#Protection; Alan adı sahipliği koruması, kişisel ve ticari kayıtları kapsayan, alan adınızın kilitli ve güvenli durumda tutan, aynı zamanda Whois veritabanında ticari kimliğinizi listelerken, kişisel bilgilerinizi gizli tutan kayıt türüdür.
#Deluxe; kişisel ve ticari kayıtları kapsayan, ticari kimliğinizi Whois veritabanında listelerken, kişisel bilgilerinizi gizli tutan kayıt türüdür.
– Yükseltme türünü seçtikten sonra, Ekle (Add)’ye tıklayıp yeni bir üyelik yaratabilir veya mevcut üyeliğinizi kullanmayı tercih edebilirsiniz.
– Alan Adı Vekalet Anlaşması’nı kabul ettiğinizi belirten “okudum ve onaylıyorum” ibaresini işaretlemeli ve İlerle (Next)’ye tıklamalısınız.
– Sonraki ekrandan Ödeme (Checkout) sekmesine gelip, ödeme işlemini tamamladıktan sonra, alan adı kayıt türünüz değiştirilmiş olacaktır.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.