HowDoYou.com

.com’un 25. yılı şerefine Verisign, “How Do You .com?” isimli bir yarışma düzenledi. 1985’ten beri .com sayesinde dünya hayli değişti. Yarışmanın amacı da, bireylerin bu değişimlerden nasıl etkilendiklerini ifade etmelerini sağlamak. Kazananların, genel halk oylaması ile 3 jüri üyesinin verdiği puanların kombinasyonuyla belirlecek olan yarışmada ödüller şöyle; birinciye 10,000 USD, ikinciye 5,000 USD ve üçüncüye 2,500 USD para ödülü. Ayrıca ilk üç dışında toplam 10 kişiye de Apple iPad hediye edilecek.

Bu iştah kabartıcı ödüllerden birine sahip olabilmek için yapılması gereken ise, .com’un hayatınızı nasıl değiştirdiğini maksimum 2 dakika uzunluğunda bir video çekerek ve/veya maksimum 300 kelime içeren bir metin yazarak ifade edilmesi. Son katılım tarihi 31 Ağustos 2010 saat 23.59 MDT (UTC – 6 saat).

Sıra geldi kötü haberi vermeye. Yarışmaya katılım sadece Amerika, Kanada, Kolombiya ve Porto Riko ile sınırlı.
Peki sizce .com’un kaçıncı yaşında ülkemiz bu yarışmaya dahil edilir?

Share

“HowDoYou.com” üzerine 2 yorum

  1. Amerika ve Kanada’da .com satışları azaldı da böyle bir etkinlik yapıyorlar desek, Porto Riko ne alaka acaba. Porto Riko sadece güzellik yarışmalarında önem taşıyan bir ülke.

    Türkiye’nin yarışmalara dahil edilmesi, sitelerin ülke ip’lerimizi yasaklamaması, reklam şirketlerinin Türkiye’den yapılan tıklara 0,000000000000001 vermemesi için, asgari ücretin, 1500 doları geçmesi lazım. Bunun için de yaklaşık olarak 3 buçuk milyar yıla ihtiyacımız var. O da şans tabii, kesin olur demiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.