Name.com Güvenlik – NameSafe VIP

Name.com’daki alan adlarınızın güvenliğini sağlamak için NameSafe VIP (VeriSign Identity Protection / Kimlik Koruma) sistemini kullanabilirsiniz. Bu sistem, ICANN yetkilileri arasından ilk defa Name.com tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Sistemin nasıl işlediğine gelecek olursak, VIP Credential isimli bir cihaz sayesinde oluşturduğunuz 6 karakterli şifreyi, panele giriş esnasında kullanıyorsunuz. Her seferinde farklı ve size özel şifreler üretildiği için, cihaz sahibi dışında kimse hesaba giriş yapamıyor.

NameSafe VIP hizmetini kullanabilmek için, NameSafe VIP hizmetine üye olmanız, daha sonra cihazı kayıt ettirmeniz gerekli. Hizmet, Name.com üyelerine ücretsiz olarak sunuluyor. Cihaz ücreti, Card, FOB ve kendi cihazınızı getirin isimli 3 seçeneğe göre değişiyor. Şu anda hesap başına 1 adet cihaza izin veriyorlar. Ayrıca bu cihazı VIP Üye Sitelerinde de kullanabiliyorsunuz.

Share

“Name.com Güvenlik – NameSafe VIP” üzerine 3 yorum

  1. Aynı hizmeti yerli firmalarımızdan İHS’nin de altı aydır filan verdiğini biliyor muydunuz? Zaten İHS Verisign distribütörü olduğu için böylece hem alan adı güvenliğini sağlıyor hem de Verisign ürünlerini tanıtmış oluyor.

    1. Hayır, İHS hiç kullanmadığım için bilgim yoktu. Mutlaka İHS güvenlik konusunda da bir yazı yazacağım. Teşekkür ederim.

  2. Merhaba,
    Name.com üyesiyim birçok domainim mevcut.Güvenlik için almayı düşünüyordum Fob için 5$ kargo için 27$ ücret alınıyor.Ücretsiz demişsiniz? Ücretsiz olarak nasıl alabiliriz.

    Saygılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir